Orbea Oiz 2023 Zbudowany by latać

Zaktualizowano: 18 lisGEOMETRIA BEZ KOMPROMISÓW


Nowoczesne wyścigi XC są bardziej wymagające niż kiedykolwiek, co oznacza, że nowoczesne rowery XC ewoluują, aby oferować większą kontrolę i radość na zjazdach. Nasza bezkompromisowa geometria wykorzystuje opinie naszych zawodników, rowerzystów i testy, aby stworzyć nasz najzabawniejszy w historii rower XC.

PRZEJMIJ KONTROLĘ


Stroma rura podsiodłowa i obniżona rama zapewniają pełną kontrolę nad jazdą. Dłuższy wysięg, zaprojektowany dla mostków 60-90 mm, zapewnia stabilność na zjazdach, zachowując jednocześnie obciążone przednie koło do ataku na podjazdach i zakrętach.


OBNIŻONY KĄT GŁÓWKI


Większa kontrola i pewność na szybkich zjazdach.


DŁUŻSZA GÓRNA RURA


Zaprojektowany dla mostków 60-90 mm, aby zrównoważyć stabilność z responsywnym sterowaniem, którego wymagają zawodnicy XC.


OBNIŻONA RAMA


Zoptymalizowana pod kątem widelca 120 mm, aby utrzymać ciężar na przednim kole podczas skręcania i wspinania się.


KRÓTKI CHAINSTAY


Zwinne i responsywne prowadzenie oraz lepsze przyspieszenie.


INTEGRACJA


PROSTOTY NIE POKONASZ


Często to, co pomijasz, jest ważniejsze niż to, co dodajesz. Jest to szczególnie ważne w przypadku roweru wyścigowego XC z rodowodem Oiz, gdzie waga i osiągi są kluczowe. Oiz jest piękny w swojej prostocie, ukierunkowany na wydajność i bezkompromisowy w swojej wadze.WEWNĘTRZNE PROWADZENIE KABLI, ZROBIONE LEPIEJ


Wewnętrzne prowadzenie kabli nie jest niczym nowym, ale Oiz przenosi tradycyjne prowadzenie na wyższy poziom dzięki I-Line i naszemu systemowi SIC.
I-LINE


Nasza opatentowany system I-LINE to po prostu najbardziej elegancka, najbardziej zintegrowana blokada amortyzatorów na rynku.SYSTEM SIC


Nasz system SIC prowadzi kable najlepszą ścieżką przez stery, przez wewnętrzne i niewidocznie prowadnice od przedniego do tylnego trójkąta przez Cable Pass.
DOSTOSOWANA SZTYWNOŚĆ


Sztywność ramy ma kluczowe znaczenie dla przenoszenia mocy, jednak możliwe jest posiadanie ramy, która jest zbyt sztywna, aby skutecznie śledzić teren. Manipulując materiałami ramy, optymalizując profile rur i nadwymiarowe łożyska, możemy ściśle kontrolować sztywność bez utraty wagi. Rezultatem jest rama, która jest wyważona i kontrolowana bez poświęcania wydajności.
W KSZTAŁCIE SZTYWNOŚCI

Specjalnie wyprofilowane dolne rury tylnego trójkąta są odporne na skręcanie bez zwiększania wagi. 12% większa sztywność oznacza, że Oiz reaguje na każde naciśnięcie pedału szybciej niż kiedykolwiek.


POWER SPINE/DYNAMICZNA STRUKTURA

Ogromna większość obciążeń skręcających i bocznych jest przenoszona przez dolny kręgosłup ramy. Rura czołowa i dolna rura tylnego trójkąta są odporne na skręcanie i przenoszą moc na tylne koło.


WIĘKSZE ŁOŻYSKA

Łożyska o większych rozmiarach rozkładają obciążenia, dając niewielki, ale znaczący wzrost sztywności bocznej. To tylko kolejny mały krok w kierunku perfekcji dla Oiz.


FIBERLINK

W kwestii sztywności i czystych linii zaprojektowaliśmy nasz Fiberlink z wtryskiwanym długim włóknem, aby zwiększyć sztywność tylnego trójkąta. Niska waga i sztywniejsza niż kiedykolwiek, Fiberlink płynnie integruje się z kształtami Oiz i rurą podsiodłową.MATERIAŁY


TYLKO NAJLEPSZA RAMA, NIEZALEŻNIE OD TWOJEGO GUSTUBLOKADA OBRACANIA


Awarie zdarzają się, gdy mocno naciskasz. Nasz lekki i prosty Spin Block zapobiega nadmiernemu obracaniu się kierownicy i uszkodzeniu pięknej ramy.

W PEŁNI USZCZELNIONE ŁOŻYSKA


Wszyscy nienawidzą wymiany łożysk, a zazwyczaj łożyska zawodzą z powodu zabrudzenia, a nie przeciążenia. Ciężka praca nad uszczelnieniem głównych łożysk obrotowych, które są najbardziej odsłonięte, wydłuża ich żywotność i pomaga utrzymać optymalną pracę zawieszenia, gdy warunki są brudne.

OCHRONA RAMY


Dodana fabrycznie ochrona winylowa chroni te części ramy, które są bardziej narażone na potencjalne uszkodzenia.ZAWIESZENIE


ZAAWANSOWANA DYNAMIKA


Koncepcja Advanced Dynamics firmy Orbea jest wyjątkowa w branży i stanowi serce każdego roweru z zawieszeniem Orbea. Nasze autorskie rozwiązanie pozwala nam sprawdzać zachowanie roweru w różnych warunkach, symulując różne warunki na szlaku i ciśnienie w oponach! Nic z tego nie byłoby możliwe bez niezwykłego poziomu współpracy z naszymi partnerami od zawieszenia. Oczywiście jest to tylko jedna część procesu projektowania, ale oznacza to, że kiedy zaczynamy testować prototypy, jesteśmy w stanie skoncentrować się na dopracowaniu drobnych szczegółów. Zaczynając od świetnego pierwszego projektu, możemy zbliżyć się do idealnego roweru.120MM BEZ KOMPROMISÓW


Historycznie wybór pomiędzy 100mm a 120mm wymagał kompromisu; kontrola 120mm lub waga i wydajność 100mm. Oiz odmawia zaakceptowania tego kompromisu, zaprojektowanego od początku z myślą o dłuższej podróży, ale lżejszej i wydajniejszej niż kiedykolwiek.


UFO


Często najprostsze rozwiązania są najlepsze. Usunięcie osi z tylnego trójkąta zapewnia doskonałe działanie zawieszenia, zwiększa sztywność boczną i zapewnia niezawodność bezobsługową.KINEMATYKA: KONTROLOWANE PEDAŁOWANIE


Nowoczesny rower XC musi być w stanie sprawnie podjeżdżać pod górę, z maksymalną przyczepnością, nawet przy szeroko otwartym amortyzatorze. Wysoki poziom przeciwdziałania przysiadom i lekko regresywna krzywa zawieszenia pomagają Oizowi oprzeć się siłom pedałowania na początku podróży, gdzie spędzasz więcej czasu na wspinaczce, co oznacza, że Oiz natychmiast reaguje na naciskanie pedałów, strzelając do przodu bez wahania.


KOMPONENTY OC


OC specjalizuje się w wysokiej jakości, innowacyjnych komponentach, koncentrując się na zwiększaniu wydajności i oferowaniu opcji personalizacji.


KOKPIT


Oiz jest wyposażony w kierownicę i mostek OC, które umożliwiają prowadzenie kabli SIC, a także oferują mieszankę sztywności i lekkości, której wymagają zawodnicy.

SQUIDLOCK


Squidlock został zaprojektowany do pracy z opatentowaną przez Oiz technologią I-Line, zapewniając łatwą kontrolę nad amortyzatorem i regulowaną sztycą, a także integrując się z zaciskami hamulcowymi, aby jeszcze bardziej uprościć kierownicę.


KOŁA OQUO


Nowoczesne rowery XC są lżejsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek, co stawia przed kołami większe wymagania. Koła muszą być lekkie i sztywne do przyspieszania i podjazdów, ale równie wygodne i niezawodne podczas coraz trudniejszych zjazdów.


Bezdętkowe koła OQUO MP maksymalizują osiągi dzięki specjalnej konstrukcji z przodu i z tyłu. Przednie koła mają wyższe ścianki obręczy, aby zwiększyć sztywność i precyzję, podczas gdy tylne koła mają szerszą stopkę, aby zmaksymalizować odporność na przebicie.
185 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie