top of page

Najszybszy rower triathlonowy Orbea Ordu


ORBEA ORDU- JUŻ NIGDY NIE BĘDZIE TAKI SAM


Tak jak triathlon to zawody wielu dyscyplin, tak Ordu jest eleganckim połączeniem aerodynamiki, wagi, obsługi i ergonomii. Kiedy już poznasz wiele mocnych stron Ordu, nie możesz czuć się pewnie z żadnym innym rowerem. Dla tych, którzy chcą być najszybszymi, najbardziej wydajnymi i utytułowanymi sportowcami, Ordu to najlepszy wybór. Ty i triathlon już nigdy nie będziecie tacy sami.DOSKONAŁA RÓWNOWAGA

Historycznie rzecz biorąc, biorąc pod uwagę tylko trzy czynniki konstrukcyjne, takie jak aerodynamika, sztywność i waga, daje to radykalną poprawę. Duże zyski w jednym z trzech obszarów zawsze wpływają na jeden lub oba pozostałe.


Kluczem do zbudowania najlepszego roweru triathlonowego jest znalezienie równowagi między wymienionymi powyżej i zidentyfikowanie dodatkowych czynników wydajności, które pozwolą rowerzyście zwiększyć efektywność.
AERODYNAMIKA

Wymagało to ponad 2500 godzin obliczeń… Analiza ramy, widelca i zespołu kokpitu oraz identyfikacja obszarów w celu udoskonalenia i zmniejszenia oporu aerodynamicznego.


Zastanawialiśmy się nad integracją każdego komponentu - hamulców, kół, kierownicy, sztycy, systemu hydratacji i przechowywania - wszystkie czynniki są traktowane jako całość w celu zmniejszenia oporu.

POPRAWA AERODYNAMICZNA

41S SZYBCIEJ

ŚREDNIA PRĘDKOŚĆ NA 180 KM 43 KM / H
WAGA

Przeanalizowaliśmy obszary, w których zastosowano duże ilości materiału w celu uzyskania sztywności. Dzięki przeprojektowaniu kształtów, dostosowaniu procesu laminowania i zastosowaniu najlepszego dostępnego włókna węglowego, znacznie zmniejszyliśmy wagę.


RAMA 1130G

WIDELEC 440G

SZTYCA PODSIODŁOWA 180G

BASE BAR 245G


Dopracowując aerodynamikę, wprowadziliśmy zmiany konstrukcyjne, aby osiągnąć nasz cel, jakim było uzyskanie najlżejszej ramy z idealnie dopasowaną sztywnością dla każdego rozmiaru.REDUKCJA WAGI

09S SZYBSZY

180KM, 2000MOBSŁUGA

Jednym z najważniejszych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy określaniu geometrii, jest to, że rower musi być łatwy w prowadzeniu. Szybka jazda nie jest wynikiem tylko i wyłącznie dobrej aerodynamiki, ale wymaga wygodnej kontroli nad rowerem.POPRAWA OBSŁUGI

15S SZYBSZY

5KM 300M

ERGONOMIA

Ordu został zaprojektowany tak, aby pasował do jak najszerszej grupy kolarzy. Ergonomię można łatwo modyfikować w szerokim zakresie za pomocą zaledwie kilku punktów regulacji, łatwo dostosowując się do każdego sportowca lub regulaminu wyścigu. Nie ma znaczenia, czy jesteś bardzo elastyczny, czy nie… Ordu spełni Twoje potrzeby.TEN DUŻY ZAKRES REGULACJI NIE ZAPEWNIA TYLKO PRECYZYJNEGO POZYCJONOWANIA, ALE JEST TO LEPSZA OGÓLNA WYDAJNOŚĆ.


DOSKONAŁA RÓWNOWAGA

MAKSYMALNA WYDAJNOŚĆ

Przyjmując inne podejście do projektowania, indywidualnie poprawiając wiele czynników i łącząc je w Ordu OMX, uzyskaliśmy 5 dodatkowych watów… co w Kona oznacza skrócenie najlepszego czasu o ponad jedną minutę.


TECHNOLOGIA

KABLE POPROWADZONE WEWNĄTRZNowy Ordu jest przeznaczony dla poważnych triathlonistów, którzy chcą ulepszyć istniejący rower do czegoś szybszego i bardziej ergonomicznego, z większą integracją i mniejszą wagą.


Ordu to także wybór elitarnych lub profesjonalnych zawodników szosowych, którzy potrzebują legalnego roweru do jazdy na czas UCI. Ordu to rama wyścigowa wielu drużyn sponsorowanych przez Orbea i oczywiście naszych Orbea Pro Triathlones, Fundacion Euskadi i Ceratizit - zawodników WNT Team.PERSONALIZACJA

Nowe opcje personalizacji przeniosą Twoją ram Ordu OMX na wyższy poziom. Dostępnych jest kilka unikalnych schematów projektowych, z czwartą opcją wykończenia - matowe / błyszczące.


Oczywiście istnieją dziesiątki tysięcy kombinacji kolorów na wyciągnięcie ręki za pośrednictwem MyO, dzięki czemu każdy Ordu OMX można spersonalizować według własnego gustu.


WYBIERZ ŚWÓJ MODEL NA: www.orbea.com


544 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie